Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Kiedy otrzymam swój certyfikat od APMG?

Wyniki egzaminów z akredytowanych metodyk zarządzania, podawane przez nas tuż po egzaminie, są tzw. "wynikami nieoficjalnymi". APMG zastrzega sobie prawo do zmiany wyników, obliczonych przez nas, a w praktyce oznacza to konieczność oczekiwania na potwierdzenie wyniku egzaminu przez APMG. Po przeprowadzeniu egzaminu wysyłamy dokumenty do Wielkiej Brytanii, gdzie są przetwarzane przez APMG. APMG następnie udostępnia oficjalne wyniki, wysyłając maile do osób, które podeszły do egzaminu. Od tej chwili można pobrać swój certyfikat z portalu APMG.

Czy uzyskam zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu?

Tak. Wydajemy zaświadczenia ukończenia naszych szkoleń.

W czym jesteście lepsi od innych firm szkoleniowych?

Przede wszystkim wyróżniamy się dużą elastycznością i szybkością w działaniu. Nie ograniczają nas złożone procedury i długie drogi decyzyjne.
Zawsze pracujemy z myślą o satysfakcji Klienta. Wiemy, że dobre zdanie Klienta o nas przekłada się na długofalową współpracę, kolejne zlecenia i polecenia naszych usług.
Ponadto mamy prawdopodobnie najlepsze ceny na rynku. W kontekście ceny istotna jest również odpowiedź na pytanie poniżej.

Dlaczego miał(a)bym zdecydować się na szkolenie u Was, skoro konkurencja ma podobne ceny?

Warto dokładniej przyjrzeć się, co składa się na ceny nasze i konkurencji. Przede wszystkim nasze ceny zawierają wszystkie koszty, a u naszej konkurencji ceny często dotyczą samych szkoleń - za egzaminy trzeba dodatkowo zapłacić. Ponadto nasze ceny są cenami brutto dla konsumentów (osób prywatnych; nie doliczamy do tych cen 23% VAT) oraz cenami netto dla firm.

Czy cena podana na stronie WWW jest ceną końcową?

Ceny szkoleń z egzaminami podane na naszych stronach są zawsze cenami końcowymi, zawierającymi wszystkie koszty. Ceny te są cenami netto dla firm (należy doliczyć 23% VAT) oraz cenami brutto dla osób prywatnych (konsumentów).

Czy uzyskam fakturę?

Oczywiście wystawiamy faktury.

Czy mogę zdawać u Was egzamin, bez podchodzenia do szkolenia?

Niestety żadna Akredytowana Oraganizacja Szkoleniowa nie może przeprowadzić egzaminu bez wcześniejszego przeszkolenia danej osoby.
Organizacje, które na to pozwalają, nie tylko naruszają warunki umowy z organizacją akredytującą i mogą stracić swoje uprawnienia, ale również narażają na utratę certyfikatu osoby, które w ten sposób go zdobyły.

Czy mogę podejść do egzaminu Practitioner bez certyfikatu Foundation?

Bez certyfikatu - tak. Niestety nie jest to możliwe bez zdanego egzaminu na poziomie Foundation.
Inaczej mówiąc, można podejść do szkolenia i egzaminu na poziomie Foundation i bazując na nieoficjalnym, pozytywnym wyniku tego egzaminu, podejść do szkolenia i egzaminu na poziomie Practitioner.

W przypadku metodyki PRINCE2 od lipca 2014 możliwe jest również podejście do egzaminu Practitioner, jeśli posiada się certyfikat CAPM® / PMP® / IPMA dowolnego poziomu.

Mam certyfikat PRINCE2 Foundation z wersji 2005. Czy mogę podejść do egzaminu Practitioner w wersji 2009?

Tak. Nie trzeba w takim przypadku przechodzić żadnych dodatkowych szkoleń i egzaminów na poziomie Foundation. Przed przystąpieniem do egzaminu na poziomie Practitioner trzeba jednak - jak w każdym innym przypadku - przejść szkolenie na poziomie Practitioner.